Internet za letovanje u Grčkoj

Obzirom da većina nas koja letuje u Grčkoj juri internet a opšte je poznato da je na plaži gde je 100 ljudi nakačeno na wi-fi obližnjeg kafića, internet veoma loš, napisaću par reči kao preporuku za odabir kartice kako za telefoniranje, tako i za internet.

Moja iskustva sa Vodafon-om su zadovoljavajuća i svake godine koristim njihovu mrežu. Ono što je veoma važno da naglasim, veoma je važno da mesto u kojem letujete ima dobar signal, u ovom slučaju Tasos.

Zbog uredbu EU, prošle godines sam morao da kupujem VodafovCU paket, za koji je potrebno da pokažete pasoš i u tom slučaju postoji mala procedura, pogotovo ako niste u blizini prodajnog mesta Vodafona.

Ove godine sam kupio na trafici u Kavali, paket pod nazivom “TAZAMOBILE”, po ceni od 5 eura. Za taj iznos nemate kredita za internet, tj dobijate SIM karticu koja je prazna! SIM kartica ima sve 3 potrebne velićine, Standard, Micro i Nano, što znači da će biti moguće upotrebiti je u svakom modelu telefona. Kredit za internet kupujete kao dopunu na trafici, najbolje odmah kad kupite i samu SIM karticu. 4GB interneta košta 10 eura.  Da bi aktivirali bilo koju uslugu, potrebno je pozvati broj 1252, koji je besplatan i za koji je neophodno minimalno znanje engleskog jezika. Pratite uputstva i unesite pin sa računa xxxx xxxx xxxx (PIN 3 x po 4 cifre, ukupno 12 brojeva čine PIN)

Kada dopunite kredit, pošaljite poruku-sms 4 na 19109 i vaš internet će biti otvoren za Instagram i Facebook 🙂 Šalim se, sve vam je dostupno.

TazaMobileTrajanje kredita je ograničeno na 30 dana od dana kupovine kartice. Posle aktiviranja kartice, dobićete neke bonuse u kreditima, što će vam omogućiti da nesmetano komunicirate međusobno, pos uslovom da imate dve iste kartice.

Ostaje vam samo da podelite internet sa prijateljima preko HOTSPOT-a i da krenete u deljenje fotografija sa vašeg odmora. Ukoliko potrošite kredit, dopunu radite kao i prvog puta, na svakoj trafici koja ima oznaku TAZAMOBILE (ima ih većina).

Više i TAZAMOBILE možete saznati ovde: http://tazamobile.com/taza/748-2/

Želim vam lep odmor u Grčkoj 🙂

One thought on “Internet za letovanje u Grčkoj

  1. Moso svestan koliko si nam pomogao tokom letovanja 😀 U kafiću smo se nakačili na neki bedan net preko koga smo naleteli na ovaj članak 😀 Odlična stvar!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.