Bara mala, puna krokodila

Do pre malo, većina visila po četovima, i skrivajući se iza svakojakih nikova, sakriveni iza svojih razdrndanih računara, pokušavali da budu lepi i pametni, bogati i poznati. Danas, mnogi postali blogeri. Danas, mnogi misle da su lepši nego što su bili. Danas, mnogi se osećaju velikim blogerima. Danas, mnogi misle da su pametniji nego što su bili. Zaboravili kako je i zbog čega nastao blog. Zaboravili da pišu životne priče. Zaboravili da se smeju. Pričaju nekim jezikom koji bi verovatno svi trebali da znaju, bave se tagovima, metama, rankovima… Prezrivo gledaju na ostale oko sebe, misle da su dovljni sami sebi. Žele da su selektori. Žele da vode igru, da drže predavanja o tome kako se postaje bloger. Ali, oni ne znaju da pišu umesto tebe, misle da su to prerasli, da su to nebitne stvari za njih. Ne žele da te linkuju, a kradom obilaze blogove, želeći da se pročitaju na nečijem blogu. Ne žele da komentarišu, a vole da se njihovo raspreda. E pa, drage i dragi moji, ja ću vas čitati kad budete pisali blogove, a ne naučne radove. Kad budete pisali jezikom koji razumem. Kad izaberete između sebe selektora, ostavite mi komentar. Do tada, družiću se sa svojim dragim prijateljima, koji nisu izgubili dušu. Na mom blogu dobrodošli su prijatelji, za njih ima mesta. A vi VELIKI, zaslužite ga.

Share this post

Comments (11)

 • milan Reply

  Zanimljivo…. a da li je iz duse kada @DedaBor napise blog post gde hvali kredit AIK Banke? Prosto su ti krediti prirasli za srce….

  13/09/2011 at 20:41
 • andrea Reply

  :):):):):):):)

  08/11/2010 at 18:57
 • andrea Reply

  molim vas imali neko sajt vezano za bare.recite mi molim vas

  08/11/2010 at 18:55
 • Charolija Reply

  Ja štrajkujem iz sličnih razloga. 😉

  27/03/2010 at 13:33
 • Rada Reply

  Da znaš da si u pravu …ali i nisi…ali, ipak sam se zamislila .
  Svako ima svoj izbor teme bloga. I izbor stila. Zašto zamerati ?

  Ili te je neko konkretno najedio ?

  Pozdrav i uživaj u onome što voliš. A dozvoli i drugima drugačije.

  25/03/2010 at 01:20
 • makarone Reply

  (slučajno nabasala na tebe, ‘ajd i od tog fejsbuka neke koristi :lol:)
  svaka ti je na mestu 😆

  24/03/2010 at 23:03
 • zelena Reply

  Pa, plavusa, treba mi vremena da ukapiram 😉

  23/03/2010 at 14:28
 • Poslednji Skaut Reply

  @zelena, tek sad??? auuu 🙂
  @Deda, kao svaki iskusni starac, u pravu si. Samo što neki nablogu pišu BLOG,a neki mrse… 🙂
  @verkic, tebi sam sve rekao, od sada ti pišem samo u stihovima 🙂

  23/03/2010 at 14:17
 • zelena Reply

  Sada mi se definitivno dopadas!
  Svaka cast!

  23/03/2010 at 00:20
 • Deda Reply

  Puno puta sam pisao slicne postove poput ovg tvog, a onda sam digao ruke i nastavio da blogujem za sebe i svoju dusu, za svoje prijatelje.
  Preporucio bih i tebi i svima, jer ako neko bloguje za druge, bolje da ne bloguje. Sta drugo da ti kazem.

  Niko danas nije veliki, niko nije iznad, niko nema veceg znanja od bilo koga na netu, ali ima onih koji zavredjuju malo vise paznje i onih koji ne mogu da se izbore za svoje mesto pod blogerskom kapom.
  Tako je i u zivotu, u realu.

  Tu su i razni stilovi. Razna misljenja. Razni ukusi. Svasta nesto sto utice na sve i svasta nesto,lol 😛

  Zato , opusteno… Nije bitan blogerski zivot, bitan je zivot u realu!

  22/03/2010 at 09:28
 • verkic Reply

  Nikad neću prestati da se smejem, da plačem, da se radujem kao luda, ili da umirem od tuge. Nikad nikom svoju dušu prodat neću, niko me izmeniti neće. Moje priče će i dalje biti samo moje, ne neke već čitane i raspredane po cenu da samo deset ljudi mi posećuje blog. Toliko će ih vala biti.:)
  Kod tebe pak prijatelju moj, dolaziću kao i do sada uveče, s’ mrakom, s’ tišinom jer tvoji tekstovi me odmaraju, opuštaju, vraćaju u neka druga lepša vremena, sećaju me na neke druge…. istina ponekad se i rastužim, ali to su sve one predivne emocije kojih ljudi popun nas se nikad odreći neće.

  22/03/2010 at 02:17

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.