Zivimo u raju!

U jednom razgovoru sa prijateljem iz Tunisa, na temu siromašne prirode njegove zemlje, u jednom trenutku mi je rekao, da oni, kad gledaju fotografije naše zemlje, tako vide raj. Zar nam je potrebno nešto više od tako jednostavne rečenice, da bi’ konačno shvatili i počeli da cenimo sve ovo što nam je priroda podarila.. Stotine kvadratnih kilometara, podseća na Mars…Planinski venac Atlas, sa jedinim znakovima života, od jednog jedinog izvora vode…Ovo je jedini izvor vode, stotinama kilometara u prečniku. Ovo je u bukvalnom smislu reči, izvor života za mnogo ljudi, Dovoljno je da se samo osvrnemo oko sebe, da pogledamo naše reke, koje svakodnevno zagađujemo i trujemo, i da shvatimo koliko smo zapravo BESNI. Pokušajmo da se promenimo bar malo, svima će nam biti lepše!!!

Leave a Reply